Měsíc v sedle - Lauren St. Johnová

18. října 2017 v 21:00 | Smiley |  Knížky o koních
Měsíc v sedle

Měsíc v sedle - Lauren St. Johnová

Počet stran: 248
Originální název: The Glory
Rok vydání: 2016
Překlad: Tereza Valášková
Vazba knihy: vázaná


Anotace: Strhující román od autorky populární série kůň za dolar! Dívka na útěku před zákonem. Kluk, který chce zachránit svému tátovi život. Měsíc trvající koňský závod v tom nejnáročnějším terénu na západě Ameriky, který oba chtějí vyhrát. Zvítězit ale může jen jeden. Bude štěstí přát Alex, nebo Willovi? Kdo z nich vydrží nesmírně náročný měsíc v sedle? A jak s tím vším zamíchají jejich vzájemné city? Projeďte s nimi v koňském sedle nespoutanou divočinou amerických národních parků.


Příběh vypráví o dvou mladých jezdcích, co se rozhodli zůčastnit se nejnebezpečnějšího distančního závodu po Americe.

Kniha je napsaná naprosto úžasně, autorku tohoto příběhu naprosto miluji, takže jsem po knize sáhla s radostí, že od ní vyšla opět nová kniha. A ani tentokrát mně nezklamala. Kniha popisuje celý měsíc distančního závodu. V knize jsou dva mladí jezdci, Will a Alex. Tyto dvě osoby jsou v knize krásně ztvárněny, ani jedna z nich není záporná a v knize se krásně proplétají jejich osobní životy. Ze začátku spolu chtějí soupeřit, ale i přesto si dopomáhají a později se mezi nimi začne něco dít. Každý z nich si jede pro výhru v hodnotě čtvrt milionu dolarů, ale vyhrát může opravdu jen jeden. Jak to nakonec dopadne je otázka, na kterou najdete odpověď po přečtení téhle knihy. V knize mi trochu vadilo chování Alex, které v některých chvílích nešlo o vztah s Willem, ale o výhru. Will je v knize popisován jako odolný mladý muž, který má svoji Klisnu Shiraz. Alex je šestnáctiletá holka utíkající z pasťáku, ale i přesto je to kladná postava. Jakmile oba hlavní hrdiny více poznáte, uvědomíte si jejich slabé i silné stránky, ale oba dva si zamilujete. V příběhu ale také hrají velkou roli jejich rodiny, které zpočátku vůbec nevědí, že se jejich děti pustili do dvanáctisetmílového závodu.

"Víte, co mi ještě řekla? ,Když mi dáte šanci, dám do toho všechno. Celý svý srdce.' A to taky udělala! Závod odstartovalo třista tři jezdců. Teď už zbývá jen třicet jedna. A vaše dcera patří mezi ně."

Jejich společná cesta je nádherně popisována, jezdci projíždějí bohatou krajinou západní Ameriky. Na knize mě trochu vadilo někdy přílišné popisování historie některých národních parků. Psalo se o různých kmenech a někdy to vyšlo i na více než dvě stránky. Naopak se mi ale zalíbilo, že autorka si musela části ve kterých jezdci ve své knize projížději, sama postupně projet. Proto si tedy můžeme být jisti, že autorka čerpá z vlastních zkušeností. Kniha se odehrává v říjnu, kdy touhle dobou v Americe nastává už krutá zima, takže tím byl pro jezdce dostih ještě nezvladatelnějším.

"V Anglii Alex připadalo, že obloha není dost vysoko pomalu ani na to, aby se pod ni vešly všechny stromy. Ale Woyming byl takový zvětšený vesmír,z té velikosti se jí točila hlava."

Knihu doporučuji přečíst jak všem milovníkům koní, tak i milovníkům dobrodružných románů. Kniha je napsaná naprosto dokonale, a když se do ni jednou vžijete, odložit ji je těžké. Po přečtení Vám možná budou téct slzy, jak už ze zakončení příběhu, tak z toho, že příběh končí a Vy musíte knihu odložit.

Miluji Alex a Willa... Miluji tenhle příběh...

SMILEY :D

 


Anketa

Co jezdíte?

Drezura 18.2% (2)
Parkur 36.4% (4)
Cross Coutry 0% (0)
Hobby závody 0% (0)
Jezdím rekreačně 45.5% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama