Červenec 2017

Jezdecké rukavice

31. července 2017 v 14:38 | Smiley |  Vybavení jezdce
Ahoj!
Dnes si představíme jezdecké rukavice. K čemu vůbec slouží a z jakých materiálů se vyrábějí?

Rukavice mají hned několik užitečných funkcí. Chrání ruce jezdce před odřením, před chladem, zlepšují pevnější držení otěží, popřípadě chrání ruce jezdce před znečištěním při práci ve stáji a také mají estetickou funkci.
Důležité je správné vyztužení rukavic. Rukavice by měla mít vyztužení na ukazováčku a na prsteníku. Také je výhodné zapínání rukavic, nejběžněji na suchý zip, který zabraňuje přetáčení rukavice. Také by měly jezdci dobře sedět aby se při jízdě cítil pohodlně a nikde ho netlačily.

Materiály:

Kožené rukavice - Kůže je klasický materiál na jezdecké rukavice. Rukavice jsou pak ale velmi choulostivé, a tak jejich výroba postupně klesá. Proto je kůže nahrazována jinými materály.

Jezdecké rukavice BUSSE Working kožené - 1
Kožené rukavice - BUSSE Working 712 Kč


Rukavice ze syntetické kůže - Oproti přírodní kůži mají spoustu výhod. Jsou tvarově stálé, nevytahují se, nedeformují a netvrdnou v důsledku praní. Další výhodou je barevná stálost, kdy nepouští barvu při praní, v dešti ani při propocení dlaní jezdce. Proto jsou vyráběni v různých barvách.

Rukavice ze syntetické kůže - PFIFF 295 Kč


Bavlněné rukavice - Jsou velmi pohodlné, nejběžněji s protiskluzovou dolní vrstvou a pestrými barevnými kombinacemi. Určeno pro začínající jezdce, kteří jen chtějí rukavice na ochranu před chladem a odřením.

Bavlněné jezdecké rukavice HKM bílá
Bavlněné rukavice - HKM 130 Kč


Fleecové rukavice - Z fleecu jsou především vyráběny zimní rukavice. Mohou být vyztuženy textilem, syntetickou kůží nebo samotným fleecem. Rukavice z fleecu jsou příjemné, prodyšné a velmi dobře hřejí.

Jezdecké rukavice Polar Fleece ELT tm.modrá
Rukavice z fleecu - ELT 255 Kč

Moje rukavice:

Horse riding Jezdectví - RUKAVICE KIPWARM ČERNÉ FOUGANZA - Oblečení pro jezdce

Fouganza 389 Kč


Jezdecké rukavice jsou tedy velice užitečnou součástí výstroje jezdce. I když nejsou zase tak nutné, jako ostatní výstroj a najdou se i jezdci, kteří s nimi nejezdí a mají raději přímý kontakt s otěžemi jako já, tak se můžou rukavice ve spoustu chvílích opravdu hodit. :-)